31 Aralık 2018 baris Yorum Yok

2018 Özeti

Bu siteyi normalde yazılar yazmak için açmıştım ama sanıyorum bu ders konularım dışındaki ilk yazım 🙂
2018 de aklımda kalan unutamadığım anlardan kısaca özetler geçmek istedim.

2018 bir zirve kampı etkinliği ile başladı değerli dostum Mustafa ile 2150 metre zirvede kamp yapıp ertesi sabah 8 km ileride bulunan 2308 metrelik zirveye trans geçiş yapıp ekiple buluştuğumuz bir etkinlikti bu ve açılış böyle olunca sezon zirvelerle devam etti. Ocak ayı sonlarındaki zirve etkinliğinde bir hayal başladı belkide hobilerim dışında kurduğum büyük ve güzel hayaller..

hayallere çok kapılıp hayatı kaçırmamak lazımmış kısa bir süre sonra bunu anlatıyor hayat insana ne yazık ki.

Şehrimize kar yağarken 4 arkadaş Muğla’da bir kamp etkinliği düzenledik. ve deniz sezonunu açmış olduk. Kamp sezonu genel anlamda başlamadığı için her yer sessiz ve tamamen bize ait gibiydi. Ekincik koyunda bir kamping alanında konakladık deniz biraz dalgalıydı, zaman zaman yağmurda ıslandık. Bir arkadaşımızın doğum günüydü kamp usulü küçük bir kutlama bile yaptık 🙂 İyi ki Doğdun Gizmo 🙂

Dağcılık konusunda da etkinliklerimiz devam etti. Babadağ Zirve , Eşeler zirve , zirve trans geçişleri… ip teknikleri ile tırmanış ve inişler..ve diğer kamplar..(zaman zaman etkinliklerimden anılar paylaşmaya çalışıcam)

“Öz geçmisinize bir ekleme yapmadıgınız bir sene bosa gitmis bir senedir.”

demişti üniversitedeki bir hocam. Ufak tefek de olsa birkaç ilavem oldu tabi. bunlardan biride dalgıçlık seviyemi arttırmak oldu. 2017 senesinde tanıştığım dalgıçlık hobimi bir tık öteye taşıyıp 2. Bröve ( 2. Yıldız) için gerekli olan dalışlarımı gerçekleştirdim. Dalış sayımı tamamladıktan sonra sıra eğitime geldi. Bağlı olduğum kulüpte eğitmenlik yapan Nina tekne sahibinin de gazına gelerek gerekenden daha sert koşullarda sıkı bir eğitim soktu beni. 2 kez boğulma tehlikesi yaşadım 🙂

.. Ve bir baş belam oldu 🙂 20 yıldır ailevi bir sebepten dolayı görüşemediğimiz küçük kız kardeşimle görüşmeye başladık. Sonrasında kendimde gözlediğim bazı değişiklikler oldu insanlara daha çok sevgi gösterir oldum tabiri caizse hayatıma renk kattı 🙂

Biraz zorla da olsa arkadaşımı ikna edip Fethiye’de bir kamping alanına kampa gittik. kamp yeri seçimi biraz yanlış oldu yada en azından aklımızdan geçtiği gibi bir yer değildi. Gece ağaçları süsleyen led ışıklar göz alıcıydı. ama ne şanssızlık ki kamp yerimizin yanında bulunan restoranda bir düğün vardı gece yarısına kadar müzik dinlemek zorunda kaldık :))

Ertesi sabah Saklı Kent kanyonunda zaman geçirdik. Ne hikmettir bilinmez kanyona giren herkes çamurlanıp çıkıyordu bende nasibimi aldım o çamurdan 🙂

…Askerlik, belki bu kısa kısa özetlediğim anılarım bir yana, askerliği asla unutmayacağımı biliyorum. Belki çok kısa bir dönem askerlik yaptım ama gerçekten çok ders veren bir şeydir askerlik.

Hangi meslekten olursa olsun herkesin eşit olduğu (komutanlar hariç 🙂 ) kısa bir süre sonra belkide bir daha görmeyeceği kişilerle sıkı fıkı aralarından su sızlamayan bir dostluk bağının kurulduğu tek yer. Kısa süre boyunca o kadar şey paylaşıyor ki insan kimseye anlatmam dediği şeyleri bile anlatabiliyor çünkü güven duyuyor.

2018 Hep iyi şeyler mi getirdi ? Tabi ki Hayır. hep güzel başlayan her şey tadı damağında kalmadan felaketiyle geldi.

Mesela geçtiğimiz ay tek başıma yaptığım zirve keyif kampımda zirvede yemek ve türk kahvesi keyfi yaptım. Gece çıkan fırtına yüzünden çadırım 1-2 saat kadar dayandı. Rüzgarın şiddetinin arttırmasıyla çadır polleri kırıldı ve çadırın içinde mahsur kaldım. bir süre sonra çıktığım çadırdan alabildiğim eşyaları yanıma alıp gece 2 sularında geri dönmek zorunda kaldım. ertesi hafta yeniden zirveye çıktığımda çadırımdan kopan ipler dışında bir şey kalmamıştı.

Ve 2018 e veda zirvesi

30.12.2018 Honaz Zirve 2571 Metre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barış Dokumacı | Kişisel Blog