Hakkımda

Merhabalar, bilgilerimi ve aklıma esen tuhaf bilgileri paylaşmaya karar vermiş durumdayım 🙂

1989 Denizli Merkez doğumluyum ve yengeç burcuyum.

Lise zamanında staj yaptığım iş yerinde boş zamanımın çok olması nedeni ile dolaştığım forum sitelerinin nasıl yapıldığı merakı ile web tasarımı Photoshop’u ,HTML , CSS dilini kullanmayı öğrendim. daha sonra PHP dilini ve tabiki olmazsa olmaz MYSQL veritabanı nı öğrendim. daha sonra projeler geliştirerek bu projelerde kullanmak üzere C# , MsSQL öğrendim.

Telekominikasyon sektöründe çalıştım. Burada internet alt yapılarını , internetin çalışma şekillerini, ağ yönetim sistemlerini öğrendim. Bu sektörde kullanılacak yazılımlar geliştirdim. Wifi alt yapı sistemlerini Radius Server , Mikrotik vb Router’ların , Firewall yapılarını ve mantıklarını çözüp yaptığım yazılımlarda bu yapıları kontrolü için API kod sistemlerinin kullanımını öğrendim.

Hobilerine düşkün bir kişiliğim var ve sessizlik severim. Bu yüzden hafta sonlarında çarşı , avm gezmek yerine  her fırsatta dağlara tırmanmayı ve kamp yapıp konaklamayı seçerim. dağlarda geçirdiğim zamanları ve gördüğüm güzellikleri etrafımdaki insanlara göstermek ve doğaya heveslendirme amaçlı olarak fotoğrafçılığa başladım. fakat fotoğraf çekmekten keyif aldığımı anladığımda işi bir tık ilerletip eğitim alıp deneyimlerimi arttırma yoluna gittim.  İş yerindeki sevdiğim bir abinin beni tehditle de olsa tanıştırdığı dalgıçlık artık yeni tutkum. Dalgıçlık sayesinde sadece izlemeyi sevdiğim denizleri artık bir parçam gibi görür oldum. Belki de daha önceden denizleri sevmeme nedenim yüzme bilmiyişimmiş 🙂

Zaman buldukça bloğumda yazılar paylaşmaya gayret edicem. yorumlarınızı esirgemeyiniz 🙂

Barış Dokumacı | Kişisel Blog